Wydarzenie

Finał konkursu BHP

W JZR Sp. z o.o. odbył się konkurs BHP pod tytułem „Bezpieczna praca w JZR Sp. z o.o. Była to już jego VI edycja. Konkurs ma na celu upowszechnianie wiedzy o bezpiecznych i higienicznych warunkach pracy. W efekcie powinno to przyczyniać się do wzrostu ogólnego poziomu bezpieczeństwa pracy w JZR, a w szczególności do zmniejszenia liczby wypadków.

W tym roku nadaliśmy konkursowi trochę inną formułę. W listopadzie odbyły się eliminacje, do których zgłosiło się 28 pracowników. Polegały one na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań jednokrotnego wyboru. Do finału zakwalifikowano 10 pracowników.

Finał, który odbył się 18.12.2017 r., to już zmagania formie w zbliżonej do popularnego teleturnieju „1 z 10”. Zacięta walka wyłoniła trójkę ścisłych finalistów spośród których wyłoniono zwycięzcę.

I miejsce - pan Marek Wala, pracownik Wydziału Zofiówka
II miejsce - pan Dariusz Gazda, pracownik Wydziału Pniówek
III miejsce - pan Ireneusz Gołda, pracownik Wydziału Pniówek

Pracownicy poza walką o prestiż i pamiątkowe dyplomy walczyli o nagrody pieniężne, które wynosiły: za I miejsce - 1000 zł, II miejsce - 500 zł i III miejsce - 200 zł.
Ponadto trójce zwycięzców Zarząd JZR ufundował i wręczył nagrody rzeczowe, a wszyscy finaliści otrzymali drobne upominki.

Trzeba przyznać, że poziom konkursu był bardzo wysoki, o czym może świadczyć fakt, że po zadaniu 60 wcale nie łatwych pytań konkursowych, na polu walki pozostało jeszcze 5 uczestników.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, ale i nie tylko. Każdy uczestnik konkursu zasługuje na wyrazy uznania, ponieważ choć na chwilę pochylił się nad niełatwymi zapisami Rozporządzeń w dziedzinie BHP, czy Kodeksu Pracy, a to na pewno zaprocentuje w bezpiecznej pracy.